31. Ahilik Haftası Kutlamaları Devam Ediyor

Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü koordinasyonunda kutlanan 31. Ahilik Haftasında bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen kitap fuarı açıldı. Birçok yazarın, vatandaşın ve öğrencinin ziyaret ettiği kitap fuarı yoğun ziyaretçi akınına uğradı.

Genel Müdür Necmettin ERKAN, insanlarımızı, gençlerimizi ve öğrencilerimizi kitapla buluşturan ve Ahilik Haftasının en önemli etkinliklerinden biri olan kitap fuarının hayırlara vesile olmasını temenni etti.
 
Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde saat 16.00’da Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet GÖKBEL tarafından ahilik konferansı gerçekleştirildi. Geçmişten günümüze ahiliğin anlatıldığı konferansa öğrenciler ve vatandaşlar tarafından katılım sağlandı.
 
Bosna Hersek'ten gelen Balkan ve Kafkas Ülkeleri Halk Dansları Topluluğu, Kırşehir'in Mucur ilçesinde halk oyunları gösterisi gerçekleştirdi. Yapılan gösteri vatadaşlar tarafından büyük ilgi gördü.
 
Akşam saatlerinde ise Cacabey Meydanında Kırşehir Şairler ve Yazarlar Derneği tarafından gerçekleştirilen etkinlikte şairler tarafından şiir dinletileri gerçekleştirildi.