Ankara’da Esnaf ve Sanatkarlara E-ticaret Eğitimi Verildi

Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü ile PTT A.Ş.’nin iş birliğiyle “e-ticaret eğitimi” 14 Eylül 2018 tarihinde Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Programa, Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdür Yardımcısı Özgür ARZİK, Daire Başkanı Hüseyin ÜCER, PTT A.Ş. temsilcileri, Ankara genelindeki esnaf ve sanatkârlar odalarının temsilcileri ile e-ticaret ve e-ihracat potansiyeli olan esnaf ve sanatkârlar katılım sağladılar.

Program açılışında konuşma yapan Genel Müdür Yardımcısı Özgür Arzik “E-Ticaret ile esnafımız nefes alacak, e-ticarete entegre olarak müşteri yelpazesini genişletecek, esnaf ve sanatkârlar için kurgulanan PTT’nin e-ihracat modeli ile ürünlerini yurtiçinde satar gibi yurtdışında da satabilecek, böylece 2023 ihracat hedeflerimize önemli bir katkı sağlanmış olacaktır” diyerek e-ticaretin ülkemizdeki esnaf ve sanatkârlar ve ekonomimiz açısından önemine dikkat çekti.

Protokol konuşmalarının ardından elektronik ticaret ve ihracat süreçlerine ilişkin olarak PTT A.Ş. yetkilileri tarafından bilgilendirme yapıldı. Esnaf ve sanatkârların sisteme ücretsiz üye olarak ürünlerini ülkemizde ve yurt dışında 7 gün 24 saat satabilecekleri, PTT A.Ş.  tarafından diğer süreçlerin temin edileceği, esnaf ve sanatkârlara özel olarak sunulan avantajlı hizmetlerden faydalanabilecekleri ifade edildi.