Genel Müdürlüğümüzce Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi'nde Ahilik konulu panel düzenlendi

Ahilik değerlerinin yaşatılması ve gençlerimiz arasında bu kültürün yaygınlaşması amaçlarıyla Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü tarafından Ahilik Panellerinin altıncısı Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Öğrenciler tarafından yoğun ilgi gösterilen panel, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sn. Adnan ÖZEL, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin BAŞSOY, Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürü Necmettin ERKAN ve Erzincan Valisi Ali ARSLANTAŞ’ın açılış konuşmalarıyla başladı.

Moderatörlüğünü Prof. Dr. Murat NİŞANCI yaptığı Panelde, Prof. Dr. Mustafa ALICI ve Dr. Öğretim Üyesi Kemal TAŞCI sırasıyla; “Ahiliğin İrfani Boyutu”  ve “Ahilik ve Sosyal Dinamikleri” konularında katılımcılara bilgi verdi.

Devamında ise Hidromek Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri BOZKURT ticari hayata ilişkin tecrübelerini üniversite öğrencileri ile paylaştı.Panelin son bölümünde ise öğrenciler merak ettikleri konuları panelistlere yöneltme şansı buldular. Katılımcıların aile fotoğrafı çektirmesiyle panel programı son buldu.