Trabzon’da Esnaf ve Sanatkârlara E-ticaret Eğitimi Verildi

Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü ile PTT A.Ş. iş birliğiyle düzenlenen e-ticaret eğitimlerinin üçüncüsü 27 Eylül 2018 tarihinde Trabzon’da gerçekleştirildi.

Programa, Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hüseyin ÜCER, Ticaret İl Müdürü Yavuz Selim AYKAN, PTT A.Ş. temsilcileri, esnaf ve sanatkârlar meslek kuruluşları temsilcileri ile e-ticaret ve e-ihracat potansiyeli olan esnaf ve sanatkârlar katılım sağladı.

Program açılışında konuşma yapan Daire Başkanı Hüseyin ÜCER; Ticaret Bakanlığı olarak esnaf ve küçük işletmelerin e-ticaret kapasitelerini artırmaya verilen önemi vurgulayarak, hızla gelişen bu alanda esnafımızın da yer almasının artık bir zorunluluk haline geldiğini ifade etti. Esnafların teknoloji kullanımı konusunda bilinçlendirilmesi ve e-ticaret ile e-ihracata uyumunun gerekli olduğunu belirterek, PTT A.Ş. ile gerçekleştirilen işbirliğinin önümüzdeki dönemde getireceği faydaların önemini vurguladı.

Protokol konuşmalarının ardından e-ticaret ve e-ihracat süreçleri ile PTT A.Ş.’nin e-ticaret platformu epttavm.com hakkında esnaf ve sanatkârlara önemli bilgiler verildi.  Esnaf ve sanatkârların epttavm.com pazar yerine ücretsiz üye olarak, ürünlerini ülkemizde ve yurt dışında 7 gün 24 saat satabilecekleri ifade edildi. Epttavm.com sayesinde esnaf ve sanatkârların kolaylıkla ihracat yapabilecekleri belirtildi.

Programda ayrıca esnaf ve sanatkârlara özel avantajlar sağlayan PTT Esnaf Kart’ın da tanıtımı yapıldı.