5. Esnaf ve Sanatkârlar Şurası 2. İcra Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi

5. Esnaf ve Sanatkârlar Şurası 2. İcra Kurulu Toplantısı 27 Kasım 2018 Salı günü Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü Necmettin Erkan’ın başkanlık ettiği Kurula İcra Kurulu üyelerinden; TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TESKOMB Genel Başkan Vekili Mehmet Emin Varan, Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hasan Tuncay, İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Barca ile ilgili kurumların ve genel müdürlüğümüzün temsilcileri katıldı.

Toplantı, Daire Başkanı Çağatay Yasin Karaboğa tarafından yapılan sunumla başladı. Karaboğa, 4. ve 5. Esnaf ve Sanatkârlar Şura kararlarına ilişkin gelişmeler, yürütülen çalışmalar ve bu çalışmalar neticesinde gerçekleşen son durum hakkında Kurul üyelerine bilgi verdi. Yaklaşık iki saat süren toplantıda İcra Kurulu üyeleri tarafından yapılan çalışmalarla ilgili sağlanan gelişmelerden duyulan memnuniyet dile getirildi. Esnaf ve sanatkarların mevcut durumu hakkında istişarelerde bulunularak toplantı sonlandırıldı.